Fiziksel sağlığının kontrolü artık sende.

Fitness Check-Up Nedir?

Dışarıdan bakarak görünmeyen sağlıkla ilişkili tüm fitness bilgilerini ortaya çıkaran ölçüm protokolüdür. Fitness Check-Up test verileri ile hesaplanan FitSkor®'unuz size gerçekten ne kadar fit olduğunuzu gösterir. Fitness Check-Up raporunuzda tüm test sonuçlarınız, fiziksel kapasiteniz, eksik ve güçlü taraflarınız ve bunların sağlığınızı nasıl etkilediği anlayabileceğiniz şekilde ve detaylı olarak verilir.

Fitness Check-Up nasıl yapılır?

Sağlığa ilişkin tüm fitness bileşenleri, eğitmen eşliğinde yapılan fiziksel testlerle ölçülür. Sağlık taraması tamamlandıktan sonra sırasıyla vücut kompozisyonu, kalp gücü, esneklik, üst ekstremite kuvveti, gövde dayanıklılığı ve alt ekstremite kuvveti ölçümleri yapılır. Fitness Check-Up sonunda eğitmen test verilerinizi ScoreSoft® yazılımına girer. Yazılım FitSkor®'unuzu hesaplar ve tüm ölçüm sonuçlarınızın yer aldığı raporunuzu verir.

FitSkor®'unu öğrenmeye hazır mısın?

Randevu al

Size en uygun MeMap merkezini ve yeni nesil fitness eğitmenini seçin. Günü ve saati belirledikten sonra Fitness Check-Up randevunuzu oluşturun.

Sağlık taramanı yaptır

Sağlık taraması, sağlığınızı değerlendiren soruları içerir. MeMap'in özel algoritmaları cevaplarınızı değerlendirir, egzersize başlamadan önce doktor kontrolüne ihtiyacınız olup olmadığını söyler ve ölçümlerde kullanılacak test şiddetlerini belirler.

Fiziksel ölçümlerini yaptır

Fitness Check-Up protokolü, eğitmen eşliğinde yapılan ve toplamda bir saat süren fiziksel ölçümler içerir. FitSkor®'un hesaplanabilmesi için kalp gücü, kas gücü (alt ekstremite, üst ekstremite, gövde), vücut kompozisyonu ve esneklik bileşenlerinden en az birer ölçüm yapılır.

Fitness Check-Up raporunu al

Fitness Check-Up raporunuzda tüm test sonuçlarınız, fiziksel kapasiteniz, eksik ve güçlü taraflarınız ve bunların sağlığınızı nasıl etkilediği anlayabileceğiniz şekilde ve detaylı olarak verilir.

Kayıt ol & Randevu al

MeMap merkezlerini ve eğitmenlerini görebilmek için ücretsiz kayıt olun.
Kayıt olduktan sonra istediğiniz MeMap hizmeti için randevu oluşturabilirsiniz.

Kayıt ol

Fitness Check-Up yaptıranlar ne diyor?

Generic image
Zeynep ÖZCAN

"Yaptığım egzersizlerin sonuçlarını görebiliyorum, ihtiyaçlarımı ve potansiyelimi biliyorum. Gelişimimi objektif şekilde rakamlarla takip etmek, kontrolün bende olduğunu hissettiriyor."

Generic image
Mehmet DOĞAN

"Sporcular için performansı takip etmek çok önemli. Fitness Check-Up yaptırmaya başladığımdan beri daha verimli antrenman yapıyorum, performansımın arttığını gördükçe motivasyonum da artıyor."

Generic image
Fatma VURAL

Fitness Check-Up yaptırmadan önce sadece yürüyüş yapmanın yeterli olduğunu sanırdım. Şimdi kas kuvvetimin düşük olduğunu ve bunun sağlığımı etkilediğini bilerek doğru egzersizler yapıyorum.

Generic image
Burçin YAZAR

Çok yoğun bir iş tempom var, egzersize ayırabileceğim vaktim kısıtlı. Fitness Check-Up sayesinde asıl ihtiyaçlarımı öğrendim. Sağlığıma katkısı olmayan egzersizlerle vakit kaybetmiyorum.