İşlem Rehberi İçindekiler

İŞLEM REHBERİ

Hizmetin Seçilmesi

www.memap.com.tr adresinin “Hizmetler” bölümünden tüm MeMap hizmetlerinin bilgisine ulaşabilirsiniz. İlgilendiğiniz hizmeti alabilmeniz için internet sitemize üye olmanız gerekir. Üyelik şartlarımız üyelik aşamasında karşınıza çıkan Üyelik Sözleşmesinde yer almaktadır. Üyelikten sonra oluşturulan Profil sayfanızdan “Randevu Al” butonuna basarak almak istediğiniz MeMap hizmetini belirleyebilirsiniz..

Satın Alma

MeMap hizmetini belirledikten sonra eğitmen üzerinden devam edilmesinin istenmesi halinde “Eğitmen Seç”, merkez üzerinden devam edilmesinin istenmesi halinde “Merkez Seç” butonuna basmanız gerekmektedir. “Eğitmen Seç” üzerinden devam edildiği takdirde ilgili Eğitmen seçimi ile Eğitmenin çalıştığı merkez seçimleri gerçekleştirilir, ilgili hizmet bedeli, lisans bedeli ile birlikte hesaplanır. Randevu tarih ve saat bilgileri girilir. Devam butonuna basıp ödeme bilgileri ekranına gelinir.
“Merkez Seç” üzerinde devam edildiği takdirde, ilgili merkez seçildikten sonra, merkez içerisinde faaliyet gösteren Eğitmen seçilir. İlgili hizmet bedeli, lisans bedeli ile birlikte hesaplanır. Randevu tarih ve saat bilgileri girilir. Devam butonuna basıp ödeme bilgileri ekranına gelinir.
“Ödeme Bilgileri” ekranında seçmiş olduğunuz hizmetin ayrıntılı bedel bilgisine erişebilirsiniz. Eğer geçerli FitSkor Lisansınız yoksa sistem seçmiş olduğunuz MeMap hizmetinin dışında “FitSkor Lisans” bedelini de yansıtacaktır. Satın almayı tamamlamak için “Ödemeyi Onayla” butonunu tıkladığınızda sizden ödeme bilgileri talep edilecektir. Kredi kartını bilgileriniz tarafımızca görülmemektedir, doğrudan ödeme yetkili kuruluşu tarafından tahsilat yapılmaktadır. Ödeme işlemi sonrası size satın almanız ile ilgili bilgilerin yer aldığı bir e-posta iletilecektir. Üyelik sistemi üzerinden satın aldığınız hizmetin adımlarını takip edebilirsiniz.

Hizmetin Verilmesi

MeMap, fiziksel uygunluk ile ilgili hizmetler sunan dijital fitness platformudur. MeMap Platformu’na üye olan kişiler, MeMap hizmetlerinden yararlanabilmek için FitSkor® lisansı edinirler. FitSkor® lisansına sahip üyeler danışan olarak adlandırılırlar. Danışanlar MeMap hizmetlerini, ScoreSoft® yazılımını kullanan MeMap Eğitmenleri tarafından, ilgili MeMap Eğitmenin bağlı olduğu MeMap akredite merkezlerinde alırlar.
MeMap Platformunda yer alan ScoreSoft Kullanıcıları, MeMap Fitness Akademisi tarafından belirlenmiş kriterleri karşılayan ve MeMap hizmetlerini verebileceğini sınav ile ispatlamış kişilerdir. MeMap Platformu’nda yer alan merkezler ise MeMap merkez standartlarını karşılayan ve bünyesinde en az bir MeMap eğitmeni bulunduran merkezlerdir. MeMap eğitmenleri ve merkezleri, aynı zamanda FitSkor® lisanslarının sağlayıcılarıdır.
ScoreSoft yazılımı, kişinin fiziksel ve fizyolojik verilerini değerlendirerek, yaşına ve cinsiyetine göre fiziksel uygunluk notunu (FitSkor®) hesaplayan ve buna bağlı olarak tavsiye niteliğinde egzersiz stratejisi oluşturan bir dijital içerikli hizmet yazılımıdır.
ScoreSoft yazılımının hesaplamalar yaparken kullandığı verilerden sadece yaş ve cinsiyet, danışan tarafından platforma üye olurken girilir. Danışan tarafından sağlanan diğer veriler, yazılıma girmesi için ScoreSoft Kullanıcısına beyan ettiği ya da raporlar ile ibraz ettiği sağlık bilgileridir. Bunlar dışında hesaplamalar için kullanılan tüm veriler, ScoreSoft Kullanıcısının yaptığı ölçümlerden elde edilir. ScoreSoft Kullanıcısı, vücut kompozisyonu, kas kuvveti ve esneklik ölçümlerinden elde ettiği fiziksel veriler ile kardiyorespiratuar kapasite ölçümlerinden elde ettiği fizyolojik verileri yazılıma girer. Tüm veriler girildikten sonra yazılım, danışanın FitSkor®’unu hesaplar. Egzersiz reçetelendirme stratejisi, danışanın FitSkor®’una, egzersize ayıracağı haftalık gün sayısına ve egzersiz süresine göre tamamen kişiselleştirilmiş olarak oluşturulur.

MeMap Lisansları

MeMap İnternet Sitesine kaydolan üye henüz bir “FitSkor Lisansı”na sahip değildir. Üyenin MeMap İnternet Sitesi’ne kaydolma nedeni MeMap Hizmetlerini sunan Merkez ve Eğitmenlerin detaylarına ulaşmaktır. Eğer üyeye FitSkor Lisans Sağlayıcı tarafından bir lisans verilmediyse üye, ilk randevusunu alma esnasında sistem tarafından otomatik olarak MeMap hizmetine ek olarak yıllık FitSkor Lisansını alır. Üye, lisans sağlayıcı tarafından FitSkor Lisansı elde ettiyse, Danışan sıfatını alarak randevu esnasında Fitskor Lisans kodunu girer, Lisans Sağlayıcısından hizmeti alır ve üç farklı lisans türüyle karşı karşıya kalır. Lisans Sağlayıcı üç farklı seçenek ile FitSkor Lisansı sunabilir:

FullCard: Danışan FullCard ile Yıllık FitSkor Lisansını ve bir adet MeMap Hizmetini herhangi bir ücret ödemeden elde eder.

ScoreCard: Danışan ScoreCard ile Yıllık FitSkor Lisans ücretini öder, MeMap Hizmeti için herhangi bir ücret ödemez.

License Card: Danışan LicenseCard ile Yıllık FitSkor Lisans ücretini ödemez, MeMap Hizmeti için ücret öder.

Gizlilik ve Kişisel Verilerin Korunması

MeMap elektronik ticaret işlemleri nedeniyle tüketicilerden elde ettiği kişisel bilgi ve verileri 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile tamamen uyumlu bir şekilde işlemekte ve gizli tutmaktadır. MeMap tarafından kişisel verilerin işlenmesine ilişkin detaylı bilgilere https://memap.com.tr/tr/pages/privacy_policy_tr/ linkinden ulaşabilirsiniz.

Alternatif Uyuşmazlık Çözüm Mekanizmaları

MeMap ve tüketici arasında doğacak uyuşmazlıklarda Ticaret Bakanlığı tarafından her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dahilinde doğrudan yerleşim yerinizin bulunduğu veya tüketici işleminin yapıldığı yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyeti veya Tüketici Mahkemesi yetkilidir.