En Değerli Kaynak İnsan

İnsan kaynağı en değerli sermaye ama çok kırılgan ve elde tutulması zor. Zihinsel ve fiziksel sağlık, çalışanın iş tutumlarını ve davranışlarını dolayısıyla şirketlerin karlılığını ve başarısını etkiliyor. Sürdürülebilir karlılık için işgücü sağılığını ve refahını teşvik edecek etkili ve pratik yöntemler uygulamak zorundayız.

İş gücü değişiyor

İş dünyasında Y ve Z kuşağı çalışan sayısı artıyor. İş gücüyle beraber beklentiler de değişiyor. Bu kuşakların sağlıklı yaşam bilinçleri yüksek. Yaptıkları işe değer katmak isterken, işverenin de kendilerine değer katmasını talep ediyorlar. 2018 yılında yapılan araştırmaya göre Y ve Z kuşağı çalışanların beklentileri arasında ilk sırada "fiziksel ve duygusal sağlıklarına değer verilmesi" yer alıyor. Bu çalışanlar, işyerinde konforlu bir egzersiz ortamı ve egzersiz danışmanlığı olmasının çok değerli olduğunu düşünüyor. Egzersiz yapma imkanı çalışanların sosyal destek ve kişisel başarı hissini artırarak stresin olumsuz etkilerini azaltıyor.

Mesleki Stres Salgını

Dünya Sağlık Örgütü mesleki stresi dünya çapında bir salgın hastalık olarak ilan etti.
İş stresinin ABD işverenlerine 300 milyar dolardan fazla yıllık maliyeti olduğu hesaplandı.

Karlılığın düşmanı stress

Kişisel gibi görünen, stres kaynaklı sorunlar aslında işletmelerin en büyük düşmanı. Tatminsizlik, karamsarlık, depresyon, özgüvenin azalması gibi birçok psikolojik problem sonunda işletmenin karlılığına zarar veren davranışsal sorunlara dönüşüyor. Düşük iş performansı, düşük örgütsel bağlılık, işe devamsızlık, işten ayrılma eğilimi, sabotaj, iş geciktirme, üstlerine karşı olumsuz duygular, işe konsantre olamama, karar alamama, saldırganlık ve işyeri kazalarında artış bunlardan sadece bazıları.

Egzersizin kurumunuza katkısı

Kişiye özel tasarlanmış egzersiz programı uygulamak kalp hastalıkları, diyabet, hipertansiyon ve kronik eklem ağrıları gibi ciddi sağlık sorunu risklerini azaltır. Çalışanlarınızın sağlıklı olması, düşük iş performansı ve devamsızlık sebebiyle yaşadığınız kayıpları azaltır.

Egzersizin faydaları sadece fiziksel değil. Egzersiz, yaratıcılığı, konsantrasyonu ve öğrenme hızını artırır. Stresin fiziksel ve duygusal olumsuz etkilerini azaltır. Fitness seviyesi yüksek çalışanların iş menuniyetleri yüksektir ve pozitif iş tutumları vardır. Çalışanların sağlık ve fitness seviyeleri yükseldikçe iş performansları da yükselir. Yüksek iş verimi, kurumunuzun karlılığını artırır.

Kurumlarda MeMap Deneyimi

Kurum hesabınıza çalışanlarınıza vermek üzere özel kodlar tanımlıyoruz. Egzersiz merkeziniz varsa MeMap hizmetlerini verebilir hale getiriyoruz. Merkeziniz yoksa en uygun MeMap merkezlerini kurum hesabınıza ekleyip kullanımına açıyoruz.

Kurumsal dönüşüm için hazır mısınız?

İşe yarayan bir sistemle gerçek sonuçlar elde etmeye başlayın.
Kurumunuzda size özel tanıtım talep etmek ve merak ettiklerinizi sormak için elçilerimizle iletişime geçin.

Elçilerimiz